Ultimii ani au marcat nenumărate, dezbateri și războaie locale în jurul gestionării deșeurilor din sectorul unu al capitalei. Iată însă că aproape pe nesimțite, fără zvârcolirile din precedentul mandat de primar chestiunea este pe cale de a își găsi o soluție. Ea este recunoscută, iar următorii pași par destul de clari. Vom reflecta mai jos situația actuală așa cum decurge din rapoartele instituțiilor oficiale și ceea ce se are în vedere mai departe. Toate aceste întrebări se regăsesc într-un